10.7 C
Polska
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaCzytelniaMaria Montessori. Historia aktualna - nowość wydawnicza

Maria Montessori. Historia aktualna – nowość wydawnicza

Kanoniczna biografia kobiety, która zmieniła myślenie o wychowaniu i edukacji dzieci.

Maria Montessori nie była zwyczajną kobietą. Budziła jednocześnie najbardziej entuzjastyczne poparcie i najbardziej złośliwą krytykę. Była przedmiotem spekulacji, oszczerstw i plotek. Do dziś jej poczucie wolności i niewygodne nowatorstwo poglądów budzą sprzeczne reakcje.

Wytyczając nowy kierunek w pedagogice, jednocześnie mierzyła się z realiami swojej epoki. Poczucie niesprawiedliwości społecznej, skrywane pozamałżeńskie macierzyństwo i budząca się świadomość nowej roli kobiety zaowocowały innowacyjnym projektem edukacyjnym, który mimo upływu lat wciąż postrzegany jest jako odkrywczy i nowatorski.

Dzięki cennemu wkładowi prawnuczki Marii, Caroliny Montessori, książka zawiera wiele nieznanych dotąd faktów z życia i pracy Marii.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne
PODOBNE ARTYKUŁY