Strona główna Czytelnia Maria Montessori. Historia aktualna – nowość wydawnicza

Maria Montessori. Historia aktualna – nowość wydawnicza

0

Kanoniczna biografia kobiety, która zmieniła myślenie o wychowaniu i edukacji dzieci.

Maria Montessori nie była zwyczajną kobietą. Budziła jednocześnie najbardziej entuzjastyczne poparcie i najbardziej złośliwą krytykę. Była przedmiotem spekulacji, oszczerstw i plotek. Do dziś jej poczucie wolności i niewygodne nowatorstwo poglądów budzą sprzeczne reakcje.

Wytyczając nowy kierunek w pedagogice, jednocześnie mierzyła się z realiami swojej epoki. Poczucie niesprawiedliwości społecznej, skrywane pozamałżeńskie macierzyństwo i budząca się świadomość nowej roli kobiety zaowocowały innowacyjnym projektem edukacyjnym, który mimo upływu lat wciąż postrzegany jest jako odkrywczy i nowatorski.

Dzięki cennemu wkładowi prawnuczki Marii, Caroliny Montessori, książka zawiera wiele nieznanych dotąd faktów z życia i pracy Marii.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania.

Artykuł zawiera linki afiliacyjneNa stronie występują linki afiliacyjne. Po kliknięciu w nie możesz zapoznać się z ich ofertą. Za skorzystanie z oferty firma MrM Soft Marek Maroszek (właściciel portalu), może otrzymać prowizję od reklamodawcy/agencji z którymi współpracuje.

BRAK KOMENTARZY

Exit mobile version