21.5 C
Polska
poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaAktualnościZbiórka MPO dla podopiecznych Schroniska Na Paluchu w Warszawie

Zbiórka MPO dla podopiecznych Schroniska Na Paluchu w Warszawie

Nadchodzi zima, a wraz z nią wyzwania, z którymi zmierzą się zwierzęta oraz ich opiekunowie ze Schroniska Na Paluchu im. Jana Lityńskiego w Warszawie. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – we współpracy ze schroniskiem – ponownie organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych przedmiotów. Są to przede wszystkim koce i ręczniki. „Ciepły Paluch” potrwa do 6 grudnia w siedmiu lokalizacjach MPO.

Zimowa zbiórka MPO Warszawa dla zwierzaków ze Schroniska Na Paluchu pn. „Ciepły Paluch” została zorganizowana w lokalizacjach spółki. Oklejone plakatami akcji kontenery, w których można zostawiać wskazane produkty, stanęły blisko bram wjazdowych przy ul. Tatarskiej 2/4, ul. Obozowej 43, ul. Sosnkowskiego 4, ul. Kopijników 13, ul. Zabranieckiej 4, ul. Kampinoskiej 1 oraz przy ul. Mortkowicza 5.

– Przygotowaliśmy pojemniki w aż siedmiu naszych punktach, żeby ułatwić udział w akcji wszystkim warszawiankom i warszawiakom. Kontenery zbiórki są dobrze widoczne. Ustawiliśmy je przy bramach wjazdowych, żeby wspierający „Ciepłego Palucha” nie mieli kłopotów z ich zlokalizowaniem – mówi Jakub Turowicz z zespołu prasowego MPO Warszawa.

Zbiórka jest organizowana w ścisłej współpracy ze Schroniskiem Na Paluchu i obejmuje wyłącznie te przedmioty, które zostały wskazane przez pracowników oraz wolontariuszy, którzy na co dzień zajmują się czworonogami.

– Potrzebujemy przede wszystkim koców i ręczników. To towary absolutnie priorytetowe, dzięki którym zagwarantujemy zwierzętom ciepło. Będziemy również bardzo wdzięczni za prześcieradła i duże poszewki – precyzuje Patrycja Jarosz, pracowniczka Schroniska Na Paluchu.

Zbiórka „Ciepły Paluch” w lokalizacjach MPO potrwa do 6 grudnia. Jej finałem będzie mikołajkowy transport zebranych prezentów do magazynu schroniska. To druga akcja spółki, której celem jest wsparcie czekających na nowe domy czworonogów. W 2021 roku dzięki inicjatywie „Zima Na Paluchu” zebranych zostało kilkadziesiąt kontenerów pożywienia, koców i ręczników.

Informacja prasowa MPO

PODOBNE ARTYKUŁY