10.7 C
Polska
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaCzytelniaKrólowa Jadwiga - fakty i ciekawostki dla dzieci i nie tylko

Królowa Jadwiga – fakty i ciekawostki dla dzieci i nie tylko

Święta Jadwiga Andegaweńska to najbardziej znana i najłatwiej rozpoznawalna z polskich królowych. Czemu zawdzięcza swoją popularność i zainteresowanie, którym cieszy się od tylu wieków? Jak przedstawić dzieciom jej postać wykorzystując atrakcyjne nowoczesne multimedialne i interaktywne narzędzia?

Co warto wiedzieć o królowej Jadwidze?

Jak dobrze znacie świętą Jadwigę Andegaweńską? Co wiecie o niej, o jej rodzinie, królewskich obowiązkach i codziennych zwyczajach? Wszystkiego dowiecie się w łatwy i atrakcyjny sposób korzystając z interaktywnej prezentacji „Królowa Jadwiga” na portalu SzpiedzyWiedzy.pl

Królowa Jadwiga Andegaweńska – i co jeszcze?

Poznając postać królowej Jadwigi, fakty z jej życia i niecodzienne osiągnięcia warto dowiedzieć się też więcej o jej ojczyźnie. Na wirtualną wycieczkę po Węgrzech zabierze nas interaktywna i multimedialna aplikacja Co ty wiesz o Węgrzech?, czyli przygoda z Węgrami: ich historią, geografią i kulturą. Rozwiązując interaktywne zagadki i zadania dowiecie się wszystkiego co najważniejsze o tym europejskim kraju, z którym zaskakująco wiele nas łączy.

Józef Bem – ciekawostki dla dzieci i nie tylko

Trzecia interaktywna prezentacja, która powstała w ramach projektu edukacyjnego „Szpiedzy Wiedzy na węgierskim tropie” poświęcona jest postaci generała Józefa Bema. Co wiemy o bohaterze trzech narodów, przywódcy walk o niepodległość Polaków, Węgrów i Turków? Czy biografia generała Józefa Bema może nas zaskoczyć ciekawymi faktami i niecodziennymi zainteresowaniami?

Zapraszamy na spotkanie z międzynarodowym bohaterem w interaktywnej prezentacji Generał Józef Bem.

Created with GIMP

Skorzystajcie z bezpłatnych materiałów dydaktycznych przygotowanych przez innowacyjną platformę edukacyjną SzpiedzyWiedzy.pl!

Materiały dydaktyczne dotyczące Węgier, Królowej Jadwigi Andegaweńskiej, a także generała Józefa Bema powstały w ramach projektu edukacyjnego „Szpiedzy Wiedzy na węgierskim tropie”, który realizowany przez Fundację „Trasa dla Bobasa” jest dzięki wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Created with GIMP
Artykuł sponsorowany przy współpracy z szpiedzywiedzy.pl
PODOBNE ARTYKUŁY