niedziela, 28 kwietnia, 2024
Strona głównaCzytelniaProjekt edukacyjny KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE IV edycja – zaproszenie

Projekt edukacyjny KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE IV edycja – zaproszenie

BAWIMY SIĘ SZTUKĄ, ZARZĄDZAMY KOLORAMI, ROZSIEWAMY KREATYWNOŚĆ, TWORZYMY I ZACHWYCAMY.

We wrześniu wystartowała IV edycja Międzynarodowego projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE na rok szkolny 2023/24 pod hasłem „NIESAMOWITE TECHNIKI PLASTYCZNE”. Warto dołączyć do wyzwań tego najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie!

Zasięg projektu zwiększa się z roku na rok. Biorą w nim już udział tysiące nauczycieli oraz przedszkolaków, uczniów i wychowanków z różnych placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych w Polsce i za granicą.

*Pomysłodawczynią i organizatorką projektu jest Beata Grzeszczuk-Nędza – autorka najpopularniejszego w Polsce edukacyjnego bloga plastycznego dla nauczycieli.

*Projekt adresowany jest do nauczycieli przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej, plastyki, świetlic szkolnych, placówek specjalnych oraz bibliotek i ośrodków kultury.

*Głównym celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej oraz wspieranie harmonijnego rozwoju i kreatywności poprzez różnorodne działania plastyczne oraz arteterapia rozwojowa i profilaktyka zdrowia psychicznego uczestników.

*Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, plastyki w szkole podstawowej i szkół specjalnych oraz kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2023/24 (p.6 i 8).

*Projekt można realizować jako innowację pedagogiczną w placówkach oświatowych.

*Udział w projekcie jest bezpłatny, autonomiczny i pozbawiony zbędnej dokumentacji.

*Do projektu można dołączyć w dowolnym momencie roku szkolnego.

Zróbmy to razem. Zapraszamy!

Jeśli chcesz dołączyć zajrzyj do KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE REGULAMIN PROJEKTU IV EDYCJA

Patroni projektu:

1. Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli