16.3 C
Polska
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaCzytelniaPodsumowanie III edycji projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 

Podsumowanie III edycji projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE 

Dnia 31 maja zakończyła się III edycja międzynarodowego projektu edukacyjnego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE realizowanego w roku szkolnym 2022/23. 

Zasięg projektu zdecydowanie się zwiększył. Ukończyło go aż około 35 000 uczestników – przedszkolaków, uczniów klas 0 – VIII i wychowanków z ok. 1 500 różnych placówek oświatowych na terenie całej Polski oraz kilka szkół polonijnych na Litwie. Połowę uczestników stanowili uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Projekt zrealizowało ok. 2 000 nauczycieli, pedagogów specjalnych, wychowawców, terapeutów i plastyków. 

Do tegorocznej edycji projektu przystąpiły publiczne i niepubliczne przedszkola, szkoły podstawowe (w tym integracyjne i specjalne), specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, a także inne placówki tj. świetlice i kluby środowiskowe, internaty, fundacje, biblioteki, ośrodki interwencyjne i rehabilitacyjne oraz domy kultury.

Zajęcia plastyczne obejmowały przeważnie całe klasy, grupy przedszkolne i świetlicowe, zespoły edukacyjno-terapeutyczne i rewalidacyjno-wychowawcze, ale odbywały się także w formie zajęć indywidualnych.

Najczęściej zadania projektowe realizowane były podczas zajęć zintegrowanych w klasach 1-3, zajęć świetlicowych i lekcji plastyki w klasach 0 – VII, zajęć rozwijających kreatywność lub zainteresowania uczniów, godzin wychowawczych, zajęć rewalidacyjnych lub korekcyjno-kompensacyjnych, ale także podczas zajęć pozalekcyjnych tj. kółka plastyczne, zajęcia terapeutyczne (terapia ręki), plastyczno-sensoryczne, plastykoterapeutyczne i arteterapeutyczne, zajęcia plastyczne w domach kultury.

W bieżącym roku szkolnym w wielu przedszkolach i szkołach podstawowych projekt realizowany był jako innowacja pedagogiczna.

Autorka najpopularniejszego w Polsce edukacyjnego bloga plastycznego KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE, a zarazem pomysłodawczyni i organizatorka projektu – Beata Grzeszczuk-Nędza – serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom i nauczycielom prowadzącym projekt za całoroczną współpracę oraz wyraża podziw dla ich niebywałego zaangażowania oraz niezwykle wysokiego poziomu artystycznego prac III edycji projektu.

Osobne podziękowania za patronaty medialne lub honorowe popularyzujące projekt w środowisku pedagogicznym kieruje do dyrektórów i redaktorów naczelnych portali edukacyjnych: Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli, Szkoła Podstawowa – portal dla nauczycieli, PERFECTUS – NIEPUBLICZNA PLACÓWKA DOSKONALENIA NAUCZYCIELI, Świetlica w Szkole oraz Grupy Wydawniczej Harmonia.

Organizatorka już dziś zaprasza do udziału w IV edycji prawdopodobnie najbarwniejszego projektu edukacyjnego na świecie pod tytułem „Niesamowite techniki plastyczne”. Szczegółowe informacje ukażą się, jak zwykle, na blogu www.kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com oraz na stronie Fb KPP. Będzie kolorowo!

Beata  http://kreatywnepraceplastyczne.blogspot.com/

Fanpage https://www.facebook.com/kreatywnepraceplastyczne/

Autor: Beata Grzeszczuk-Nędza

Poniżej mini galeria prac projektowych

PODOBNE ARTYKUŁY