Strona główna Czytelnia Jak i kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Jak i kiedy zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Nauka języków obcych powinna rozpocząć się już od najmłodszych lat. Dzieci posiadają bardziej chłonny umysł niż dorośli, są ciekawe świata oraz bardzo chętnie uczą się poprzez zabawę. Warto wykorzystać te naturalne predyspozycje i zaszczepić w swoim dziecku zamiłowanie do nauki języków. Bardzo przydatnym wsparciem są fiszki do nauki języka dla dzieci – specjalnie opracowane pomoce naukowe, które pozwalają uczyć się słówek i zwrotów poprzez wspólną zabawę.

Kiedy warto zacząć uczyć dziecko języków obcych?

Im dzieci są młodsze, tym lepszą mają pamięć, łatwiej powtarzają ze słuchu oraz lepiej rozumieją sens zasłyszanej wypowiedzi. Najmłodsze dzieci są więc w stanie przyswajać język obcy jeszcze zanim opanują swój język ojczysty. Pozwala to na równoległą naukę zarówno języka ojczystego, jak i obcego. Naukę języka warto rozpocząć już od najmłodszych lat, gdyż gwarantuje to doskonałe efekty. Wczesne rozpoczęcie nauki języków obcych pozytywnie wpływa także na rozwój intelektualny dziecka, kształtuje w nim ciekawość świata oraz świadomość kulturową. Dzieci ucząc się poprzez zabawę nie odbierają ponadto nauki języka jako obowiązek, lecz przyjemność, co również daje znakomite efekty.

Zanim jednak rozpoczniemy uczyć dziecko innych języków niż ojczysty, warto zasięgnąć porady logopedy. Aby cały proces przebiegał prawidłowo oraz dawał realne korzyści, niezbędne jest, aby rozwój mowy u dziecka przebiegał prawidłowo, a maluch nie miał zdiagnozowanych wad wymowy. Prawidłowy rozwój gwarantuje bowiem pełną efektywność nauki języków oraz pozwala osiągnąć doskonałe efekty pracy. Warto także starać się, aby nauka nowego języka była dla dziecka przyjemną odskocznią od codzienności i czymś naturalnym. W tym celu warto korzystać z profesjonalnie opracowanych pomocy naukowych, do których należą popularne fiszki do nauki języka dla dzieci.

Fiszki do nauki języka dla dzieci, czyli skuteczna nauka poprzez zabawę

Fiszki do nauki języka dla dzieci to nic innego jak przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach zestaw kart ze słówkami. Każda karta jest opatrzona związanym z jej znaczeniem obrazkiem, co ułatwia przyswajanie nowych słówek i zwrotów oraz ich zapamiętywanie. Dzięki fiszkom dzieci mogą szybko opanować nowe słowa oraz systematycznie sprawdzać wraz z rodzicami ilość zapamiętanych informacji i tym samym szlifować swoje umiejętności językowe. Fiszki do nauki języka dla dzieci mogą być wykorzystywane zarówno do nauki, jak i wspólnej zabawy, w której dziecko będzie otrzymywało punkty za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź.

Gotowe fiszki do nauki języka dla dzieci dostępne są w dwóch wariantach – dla maluchów od 3 lat i starszych dzieci w wieku powyżej 6 lat. Oprócz klasycznych fiszek ze słówkami, można znaleźć także ich zestawy z grami typu Piotruś, Memorki, Kwartet i wieloma innymi oraz wspólnie z dzieckiem spędzać wolny czas na graniu w gry i przy okazji szlifowaniu języka. To doskonały sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i zaszczepić w dziecku zamiłowanie do nauki języków już od najmłodszych lat.

Artykuł powstał we współpracy z portalem fiszki.pl