16.7 C
Polska
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaAktualnościZapraszamy na Rybnickie Targi Edukacji 17-18 września 2021

Zapraszamy na Rybnickie Targi Edukacji 17-18 września 2021

Centrum Kształcenia Ustawicznego – filia Politechniki Śląskiej wraz z Biblioteką Politechniki Śląskiej – Galeria Sztuki Zakamarek zaprasza na Rybnickie Targi Edukacji, które odbędą się w dniach 17-18 września br.

Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa, a jej celem jest prezentacja oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku od 5 – 18 lat (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie) dostępnej w ramach zajęć pozalekcyjnych na terenie miasta Rybnik i okolic lub realizowanych w formie online.

Wystawcami w trakcie Targów będą firmy, organizacje oraz akademie mające w swojej ofercie zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, zwłaszcza zajęcia z obszaru programowania, kodowania, lego robotyki oraz nauk ścisłych.

W trakcie Targów odbędą się także prezentacje oferty dla szkół oraz przedszkoli w zakresie lekcji pokazowych lub zajęć/wykładów/warsztatów zapraszanych w celu prezentacji ciekawych eksperymentów oraz zastosowań nauki w praktyce, a także ciekawe prelekcje dla nauczycieli oraz rodziców.

Zaprezentowane zostaną również gry planszowe, które mogą być ciekawą formą edukacji przez zabawę oraz odbędzie się prelekcja filmu o wyprawach w Kosmos grupy Astrohunters.

Swoją ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży oraz szkół przedstawią:

  1. Bricks4Kids, oddział w Rybniku – warsztaty z lego robotyki dla przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych
  2. Laboratorium Robotyki z Orzesza – warsztaty z lego robotyki dla dzieci ze szkół podstawowych oraz prezentacja Robota Edukacyjnego Photon
  3. Akademia Techniczna Małolata – warsztaty z lego robotyki, majsterkowania oraz pokazami druku 3D
  4. Little Bit Academy opowie jak tworzyć gry komputerowe w środowisku Unity oraz zaprezentuje gry opracowane podczas warsztatów z dziećmi, pokażą także małych dronów oraz opowiedzą o tym, jak drony mogą być wykorzystywane w przyszłości.
  5. W piątek grupa Astrohounters opowie o swoich lotach w Kosmos oraz zaprezentuje ciekawe modele astronomiczne. W oba dni odbędzie się prelekcja filmu z wypraw w Kosmos grupy Astrohounters
  6. Również w piątek Akademia Nauki i Rozwoju poprzez prezentację ciekawych eksperymentów chemicznych zapozna uczniów z wybranymi reakcjami chemicznymi, przybliżając im w ten sposób ten ciekawy przedmiot
  7. Rybnicki Uniwersytet Dziecięcy poprowadzi ciekawe warsztaty z fizyki i geografii, pokazując dzieciom, że fizyka też może być fajna

Ponadto odbędą się zajęcia pokazowe poprowadzone przez wybrane Wydziały Politechniki Śląskiej:

  1. Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej zaprezentuje nowoczesne roboty, aparat Piórkowskiego oraz ciekawe skały i minerały
  2. Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki, jak prowadzić projekty wg. Metodologii SCRUM na przykładzie budowania z LEGO
  3. Wydział Mechaniczny Technologiczny zaprezentuje Druk 3D oraz opowie o różnych aspektach pracy związanej z mechaniką

Ponadto swoją ofertę zaprezentują: stanowiska będą miały:

Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej

oraz Biblioteka Główna PŚ

W trakcie Targów będzie można zapoznać się również z różnego rodzaju grami edukacyjnymi, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Swoją ofertę dla najmłodszych zaprezentuje Wydawnictwo EDGARD, posiadające w swojej ofercie serię „Kapitan Nauka”, z kolei dla nieco starszych dzieci swoją ofertę zaprezentuje Wydawnictwo REBEL. Dla indywidualistów, którzy wolą porozwiązywać łamigłówki, będzie prezentacja gier z serii SMART Games, prezentowana przez Wydawnictwo IUVI GAMES. Ponadto zostanie zaprezentowana pierwsza na rynku gra przygodowa typu RPG dla dzieci. Gry typu RPG to znakomita okazja, by wprowadzić dzieci w świat baśni, w której to dzieci wcielają się w bohaterów i decydując o tym, co stanie się dalej, tworzą własną baśń.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Więcej informacji o Wydarzeniu oraz program: https://www.polsl.pl/cku/rybnickie-targi-edukacji-2021/

PODOBNE ARTYKUŁY