3.5 C
Polska
wtorek, 23 kwietnia, 2024
Strona głównaCzytelniaSzkoła dwujęzyczna w Toruniu, do której dzieci chodzą z uśmiechem

Szkoła dwujęzyczna w Toruniu, do której dzieci chodzą z uśmiechem

W Toruniu, gdzie historia splata się z nowoczesnością, znajduje się niezwykła placówka edukacyjna, która od lat zachwyca zarówno dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Mowa tu o dwujęzycznej szkole podstawowej Butterfly, która nie tylko kształci młodych umysły, ale również daje im możliwość posługiwania się dwoma językami od najmłodszych lat. To miejsce, w którym edukacja idzie w parze z radością i optymizmem, co sprawia, że uczniowie wchodzą przez jej drzwi z uśmiechem na twarzy.

Wizja edukacji dwujęzycznej

Butterfly to nie tylko zwykła szkoła. To przestrzeń, w której wizja edukacji oparta jest na założeniu, że nauka języków obcych powinna być naturalna i przyjemna. Dlatego też od najmłodszych lat dzieci są umieszczane i rozwijają się w klasach dwujęzycznych, co umożliwia im swobodne przyswajanie wiedzy oraz zdobywanie umiejętności komunikacyjnych w obcym języku.

Program nauczania dopasowany do ducha współczesnych czasów

Program nauczania w klasie dwujęzycznej w szkole Butterfly został starannie opracowany tak, aby umożliwić uczniom rozwój zarówno w zakresie treści merytorycznych, jak i umiejętności komunikacyjnych w dwóch językach: polskim i angielskim. Wśród przedmiotów obowiązkowych znajdują się m.in. matematyka, nauki przyrodnicze, historia oraz literatura (wszystkie te, które są przewidziane w rządowych programach nauczania), a które są prowadzone zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Dodatkowo, szkoła oferuje bogaty program zajęć dodatkowych, w tym zajęcia z muzyki, plastyki, sportu oraz programowanie, które również są prowadzone w dwóch językach.

Skuteczne i przyjemne dla dzieci metody edukacyjne

Butterfly to szkoła podstawowa dwujęzyczna, która stosuje innowacyjne metody nauczania, sprzyjające aktywnemu uczestnictwu uczniów w procesie edukacyjnym. Nauczyciele wykorzystują różnorodne narzędzia, takie jak gry edukacyjne, projekty grupowe, oraz technologie informacyjno-komunikacyjne, aby uczynić lekcje interesującymi i interaktywnymi.

Ponadto, szkoła promuje naukę poprzez doświadczenie, co oznacza częste wyjścia na zajęcia terenowe, wycieczki oraz spotkania z gośćmi z różnych dziedzin, które poszerzają horyzonty uczniów i umożliwiają im zastosowanie w praktyce zdobytej wiedzy językowej.

Kultura szkolna – zawsze na najwyższym poziomie

Atmosfera w klasach dwujęzycznych w Butterfly jest niezwykle przyjazna i wspierająca. Dzieci są otoczone opieką doświadczonych nauczycieli, którzy nie tylko dbają o ich rozwój intelektualny, ale także emocjonalny. Szkoła stawia również duży nacisk na budowanie wspólnoty uczniowskiej poprzez organizację różnorodnych wydarzeń i imprez integracyjnych, takich jak festyny, koncerty, oraz akcje charytatywne – ostatnio nawet przez międzynarodowe wymiany uczniów. To wszystko sprawia, że dzieci i nastolatki czują się tu jak w rodzinie i chętnie aktywnie uczestniczą w życiu szkoły.

Artykuł sponsorowany przy współpracy z butterfly.edu.pl

PODOBNE ARTYKUŁY