16.2 C
Polska
niedziela, 16 czerwca, 2024
Strona głównaNajpopularniejszeKolorowe motyle - scenariusz zajęć dla dzieci trzyletnich

Kolorowe motyle – scenariusz zajęć dla dzieci trzyletnich

Temat: Kolorowe motyle.

Wiek:

dzieci 3 letnie

Środki dydaktyczne:

duży, barwny motyl, mniejszy motyl, chusta animacyjna, płyta CD, szarfy kolorowe, kółeczka lub gazety.

Cele zajęć:

  • rozwijanie umiejętności reakcji na sygnał słowny nauczyciela,
  • rozwijanie wyobraźni i kreatywności,
  • doskonalenie sprawności manualnej, rozwój małej motoryki i dużej.

Przebieg zajęć

Wprowadzenie do tematu zajęć oraz przeczytanie krótkiego opowiadania pt: „Kolorowy motylek”

Na kolorowej łące fruwał piękny motyl. Fruwał z kwiatka na kwiatek. Pił słodki nektar z kwiatków i cieszył się z pięknych widoków. Gdy usiadł na kolejnym kwiatku, przyleciał do niego mały barwny motylek, szybko się zaprzyjaźnili i wyruszyli w podróż nad kolorową łąką. Fruwali sobie, bawili się i miło spędzali ze sobą czas. Mały motylek się zmęczył i postanowił sobie usiąść na kwiatku i napić się pysznego nektaru, duży motylek towarzyszył swojemu koledze. Kiedy razem odpoczywali, marzyli, żeby taka piękna pogoda została razem z nimi na dłużej. Potem zrobili sobie drzemkę, gdy się obudzili, wyruszyli dalej w nieznaną podróż.

Zabawa z chustą animacyjną „Motyle”

Dzieci ustawiają się w kole i poruszają chustą animacyjną do góry i na dół. Nauczyciel mówi takie słowa: Motylek jest w górze (chusta jest do góry), motylek siada na kwiatek (chusta jest na dole).

Zabawa ruchowa „Motylki i kwiaty”

Nauczycielka rozkłada w sali na podłodze kolorowe szarfy – kwiaty, a każde dziecko jest motylem. Nauczycielka włącza muzykę. Dzieci – motyle, poruszają się pomiędzy szarfami – kwiatkami. Podczas przerwy dzieci siadają do szarfy – kwiatka.

Praca plastyczna „Kolorowy motylek”

Dzieci otrzymują rolki po papierze, wycięte skrzydełka i w odpowiednie miejsca przyklejają odpowiednie elementy. Następnie ozdabiają motylka według własnego pomysłu.

Zakończenie zajęć

Scenariusz zajęć dla dzieci trzyletnich opracowała: Renata Maciejewska – Czytelniczka Portalu

PODOBNE ARTYKUŁY