18.2 C
Polska
wtorek, 24 czerwca, 2025
Strona głównaKlasy 4-8Język angielskiScenariusz lekcji języka angielskiego w klasie VII - Powtórzenie wiadomości z działu...

Scenariusz lekcji języka angielskiego w klasie VII – Powtórzenie wiadomości z działu 7 (szkoła)

Przedmiot:

Język angielski

Klasa:

7b

Nauczyciel prowadzący:

Oliwia Nowak

Data:

02.06.2025 r.

Czas:

45 minut

Temat: Powtórzenie wiadomości z działu 7 (szkoła).

Cele w języku ucznia:

  • powtarzam i stosuję zwroty, słownictwo – szkoła (str. 94) i zerowy, pierwszy tryb warunkowy z działu 7

NaCoBeZu:

  • uzupełniam mapę myśli
  • rozwiązuję zadania interaktywne dotyczące zerowego i pierwszego trybu warunkowego
  • tworzę dialog w języku angielskim
  • wyrażam swoje upodobania i pytam o upodobania innych osób

Metody pracy:

mapa myśli, drama, nauczanie sytuacyjne

Formy pracy:

praca w parach, praca indywidualna, praca w grupach

Środki dydaktyczne:

tablica multimedialna, rozsypanka wyrazowa, wordwall

Typ lekcji:

powtórzeniowa

PP – Uczeń:

  • I. 3 – posługuje się podstawowym zasobem środków językowych (leksykalnych, gramatycznych, ortograficznych oraz fonetycznych), umożliwiającym realizację pozostałych wymagań ogólnych w zakresie następujących tematów: edukacja (np. szkoła i jej pomieszczenia, przedmioty nauczania, uczenie się, przybory szkolne, oceny szkolne, życie szkoły, zajęcia pozalekcyjne);
  • IV. 5, 6 – tworzy krótkie, proste, spójne i logiczne wypowiedzi ustne: opisuje upodobania, wyraża i uzasadnia swoje opinie, przedstawia opinie innych osób;
  • VI. 5 – reaguje ustnie w typowych sytuacjach: wyraża swoje upodobania, intencje i pragnienia; pyta o upodobania, intencje i pragnienia innych osób.

Zalecane warunki realizacji PP realizowane na lekcji:

  • prowadzenie zajęć z języka obcego nowożytnego w odpowiednio wyposażonej sali, z dostępem do słowników, pomocy wizualnych, odtwarzacza płyt CD/plików dźwiękowych, komputera ze stałym łączem internetowym, umożliwiającej przeprowadzanie ćwiczeń językowych w parach i grupach;
  • używanie języka obcego nowożytnego nie tylko jako treści swoistej dla przedmiotu nauczania, ale również jako języka komunikacji podczas zajęć w różnych rodzajach interakcji, tj. zarówno nauczyciel – uczeń, jak i uczeń – uczeń.

Przebieg lekcji:

1. Wprowadzenie (5-15 min.)

  • Przywitanie i czynności organizacyjne w języku angielskim (sprawdzenie listy obecności: Who’s missing? present, absent).
  • Przedstawienie tematu zajęć oraz najważniejszych zagadnień, które będą poruszane w trakcie lekcji (NaCoBeZu).
  • Zapisanie w zeszytach tematu lekcji oraz daty po angielsku.
  • Przypomnienie wiadomości z ostatniej lekcji.

2. Część zasadnicza (35 min.)

3. Zakończenie (5 min.)

  • Bilet wyjściowy – aby opuścić klasę, uczniowie muszą przekazać kartkę, na której napisali, czego się nauczyli.

Ewaluacja zajęć: 

1. Czy podobały Ci się dzisiejsze zajęcia?

Tak                                                     Nie

2. Czy nauczyłeś/aś się czegoś nowego?

Tak                                                     Nie

3. Co Ci się najbardziej podobało? __________________________

4. Co byś zmienił/a? ______________________________________


Scenariusz lekcji języka angielskiego opracowała: Oliwia Nowak – Czytelniczka Portalu

PODOBNE ARTYKUŁY