21.5 C
Polska
poniedziałek, 27 maja, 2024
Strona głównaPrzedszkolePomysł na konkurs plastyczno-językowy - Mój kalendarz adwentowy

Pomysł na konkurs plastyczno-językowy – Mój kalendarz adwentowy

W związku ze zbliżającym się czasem adwentu, zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym na wykonanie kalendarza adwentowego „Mein Adventskalender” – „Mój kalendarz adwentowy”.

Konkurs przewidziany jest dla przedszkolaków, którzy w swoim życiu rozpoczęli już przygodę z językiem niemieckim (naukę języka niemieckiego).

Uczestnicy konkursu wykonują prace konkursowe w sposób dowolny, jeśli w formacie płaskim, to max: A2. Podczas tworzenia pracy, mogą być wykorzystane dowolne techniki plastyczne – mile widziana jest różnorodność. Kalendarz musi mieć 24 ponumerowane okienka, przegródki, pojemniczki itp. i ich numerację. Każdy uczestnik może przygotować tylko jeden kalendarz adwentowy. Praca konkursowa powinna zawierać 5 słówek w języku niemieckim, których dzieci nauczyły się podczas zajęć.

Prace podpisane ołówkiem oddajemy do …… r. do nauczycieli: wychowawców poszczególnych grup. Najciekawsze prace będą nagrodzone. Prace przechodzą na własność organizatora konkursu. Po rozstrzygnięciu konkursu będzie zorganizowana wystawa prac w przedszkolu.

Autor: Joanna Emilian Czytelniczka Portalu

PODOBNE ARTYKUŁY