25.7 C
Polska
wtorek, 15 lipca, 2025
Strona głównaKlasy 4-8Doskonalenie umiejętności strzałów do bramki z miejsca i z biegu - konspekt...

Doskonalenie umiejętności strzałów do bramki z miejsca i z biegu – konspekt lekcyjny

Temat zajęć: Doskonalenie umiejętności strzałów do bramki z miejsca i z biegu. Akcent na podania i strzały wewnętrzną częścią stopy.

Klasa: 5b

Nauczyciel: Sieliwonik Marta

Forma: frontalna, grupowa

Metoda: podająca, praktyczna, fragmentu gry

Czas zajęć: 45 min

Data: 21-03-2025

Godzina: 11:40

Liczba osób: 17 osób

Cel gry: zdobycie bramki wewnętrzną częścią stopy

Zasady gry: „Fair Play”, bezpieczne oddawanie strzałów

Działania: kontrola piłki

Cel motoryczny: rytmizacja ruchów, zwinność

Przybory (liczba): mała bramka (4), duża bramka (2), piłka (18), oznacznik (12)

Przebieg zajęć:

Część wstępna – 10 minut

Zbiórka, powitanie, sprawdzenie obecności, podanie tematu zajęć – 2 minuty

Rozgrzewka – 8 minut

Przebieg, ograniczenia:
Uczniowie ustawieni w wyznaczonym miejscu. Poruszają się do określonej linii:

  • krążenia RR w przód
  • krążenia RR w tył
  • przeplatanka
  • krok odstawno-dostawny

Starty z różnych pozycji:

  • leżenia przodem
  • leżenia tyłem
  • siadu prostego
  • siadu skrzyżnego

Wskazówki i korekta:
Zwracamy uwagę na poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Część główna I – 13 minut

Odbiór piłki ze strzałem na bramkę

Przebieg, ograniczenia:
Rytmizacja ruchów:
Przebieg: Odbierz piłkę. Uczniowie w określonym polu biegają w dryblingu z piłką. 4 uczniów stara się im odebrać piłkę. Po odebraniu prowadzi piłkę do dowolnej bramki i oddaje strzał wewnętrzną częścią stopy. Osoba, która straciła piłkę, biegnie w kierunku bramki, aby zabrać piłkę i kontynuować drybling z piłką.

Wskazówki i korekta:
Zwracamy uwagę na poprawność wykonywanych strzałów do bramki i bezpieczeństwo podczas oddawania strzału względem innych uczestników.

  • Co 3 minuty zmiana osób odbierających piłkę.

Część główna II – 15 minut

Gra szkolna 4×4

Przebieg, ograniczenia:
Uczniowie podzieleni na drużyny po 4 zawodników w każdej. Grają grę szkolną z wykorzystaniem poznanych na lekcji elementów.

Wskazówki i korekta:
Nauczyciel zwraca uwagę na to, aby uczniowie wykorzystywali poznane na lekcji elementy w grze. Nauczyciel czuwa nad przestrzeganiem zasad „Fair Play” podczas gry.

Uwagi:
Liczba drużyn organizacji uzależnionaa od liczby ćwiczących.

Część końcowa – 7 minut

  1. Rzuty karne.
  2. Podsumowanie i omówienie zajęć.

Przebieg, ograniczenia:
Konkurs rzutów karnych na zakończenie lekcji.
Podsumowanie i omówienie zajęć.

Wskazówki i korekta:
Wszyscy zaangażowani w sprzątanie sprzętu.


Konspekt Doskonalenie umiejętności strzałów do bramki z miejsca i z biegu opracowała: Marta Sieliwonik – Czytelniczka Portalu

PODOBNE ARTYKUŁY