1 C
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaCzytelniaBezpłatne programy edukacyjne dla szkół – kiedy, gdzie i jak zarejestrować swoją...

Bezpłatne programy edukacyjne dla szkół – kiedy, gdzie i jak zarejestrować swoją placówkę?

Wielu nauczycieli wraz z początkiem roku szkolnego poszukuje programów edukacyjnych, do których mogą włączyć swoje szkoły i poszerzyć wiedzę uczniów. Często okazuje się, że te najlepsze i darmowe nie prowadzą już rekrutacji. A gdyby tak zapisać się do takich programów jeszcze przed wakacjami?

Takie podejście daje wiele możliwości i wyborów. Należy jednak pamiętać, że „kto pierwszy ten lepszy”, a organizatorzy ograniczają liczbę wysyłanych pakietów według posiadanego budżetu. W poszukiwaniu informacji o takich programach trafiliśmy na portal ProgramyEdukacyjne.pl, który oferuje bezpłatne programy edukacyjne dla szkół i przedszkoli, a każdy z nich pozwala na udział w konkursach i wygranie nagród dla swojej placówki.

ProgramyEdukacyjne.pl dla szkół podstawowych

Do wyboru mamy trzy programy, które tematyką dotykają ekologii oraz profilaktyki zdrowotnej, a co najważniejsze materiały tych programów są bezpłatne i opracowane przez metodyków w taki sposób, aby nauczyciel mógł prowadzić zajęcia korzystając z nich w ramach różnych przedmiotów kształcenia podstawowego i dodatkowego. Z pewnością wielu nauczycieli zacznie analizować czy wykorzysta materiały jeżeli na jesień wróci nauczanie na odległość, ale w przypadku programów portalu ProgramyEdukacyjne.pl nie ma się o co martwić. Materiały są też tak przygotowane, aby nauczyciel mógł wysłać je do uczniów elektronicznie np. jako pracę dodatkową.

ProgramyEdukacyjne.pl dla szkół to:

Działaj z imPETem! to program edukacyjny dotyczący szeroko pojętego recyklingu, skupiający się przede wszystkim na recyklingu plastiku. Program ma na celu edukację na temat odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim jest butelka PET.

Zgłoszone do programu szkoły otrzymują bezpłatny pakiet edukacyjny w postaci: scenariuszy zajęć, kart pracy, plansze edukacyjne, naklejki, plakaty i kalendarzyki.

Obecnie prowadzona jest rekrutacja do kolejnej edycji programu >>tutaj<<

Liczba dostępnych miejsc: 2000

Akademia Dojrzewania Lactacyd® to ogólnopolski program edukacyjny dla dziewcząt. Celem programu jest wsparcie pedagogów szkolnych w realizacji zajęć z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie” ujętego w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Przeprowadzenie takich zajęć z młodzieżą to trudne zadanie, dlatego organizatorzy przygotowali specjalny zestaw narzędzi mający na celu wsparcie pedagogów szkolnych w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania.

Zgłoszone do programu szkoły otrzymują bezpłatny pakiet edukacyjny w postaci: scenariuszy zajęć, płyt z filmami, fiszek z pytaniami ułatwiającymi rozmowę z nastolatkami, notesy dla pielęgniarek szkolnych z bilansem nastolatka, ulotki dla nastolatek.

Obecnie prowadzona jest rekrutacja do VIII edycji programu >>tutaj<<

Liczba dostępnych miejsc: 2000

Moje miasto bez elektrośmieci to program, którego celem jest kształtowanie postaw ekologicznych dzieci i młodzieży. W ramach programu przedszkola i szkoły mają dostęp do bezpłatnych pakietów materiałów edukacyjnych, są to m.in.: scenariusze zajęć dla nauczycieli, karty pracy dla uczniów, plakaty edukacyjne dotyczące elektrośmieci, informacje dla rodziców oraz specjalna, interaktywna forma zeszytu ćwiczeń. A poza materiałami edukacyjnymi szkoły mogą organizować zbiórki elektrośmieci, za oddany sprzęt otrzymują punkty Funduszu Oświatowego, a te mogą wymienić na pomoce dydaktyczne.

Do programu można zgłosić się wypełniając formularz >>tutaj<<

Liczba miejsc do otrzymania pakietu materiałów edukacyjnych jest nieograniczona. Zbiórki mogą organizować placówki znajdujące się na terenie obsługiwanym przez operatorów z ramienia Organizatora.

Zalety ProgramówEdukacyjnych.pl:

• Bezpłatne programy
  • Atrakcyjne konkursy edukacyjne z nagrodami dla szkół i uczniów
  • Materiały do nauczania tradycyjnego i zdalnego
  • Programy lubiane i znane od blisko 15 lat!
Artykuł powstał we współpracy z portalem ProgramyEdukacyjne.pl